Palapinės pasirinkimas turizmui

Besiruošdami turistinei kelionei prieš išvykstant į kelionę turėsite patikrinti ar visi reikalingi daiktai yra paruošti ir yra tinkami kelionei. Turizmas yra įdomi ir neeilinė pramoga, kuri gali tapti puikiu poilsiu, jeigu jūs esate tinkamai pasiruošę. Vienas iš svarbiausių turimų elementų yra palapinės. Palapinėms kaip ir avalynei bei rūbams galima pritaikyti posakį „Nėra blogo oro, yra tik bloga apranga“. Jeigu keliausite su prastos kokybės palapine, po kelionės tikriausiai turėsite ką prisiminti, tačiau prisiminimai gali būti ne patys geriausi ir vargu ar norėsite išvyką pakartoti ateityje.

palapinėsTurėdami patikimą ir kokybišką palapinę galėsite ilsėtis ir specialiai turistams pritaikytoje stovyklavietėje ir laukinėje gamtoje. Tačiau palapinės pasirinkimas yra pakankamai sudėtingas dalykas, kadangi parduotuvėse ir internetu galite rasti įvairiausių formų, dydžių bei modelių. Taigi kuria pasirinkti?

Pats pirmasis palapinės pasirinkimo faktorius yra jos vietų skaičius. Ar palapinės reikės tik vienam asmeniui ar porai, o gal norėsite pasikvieti draugus ar ilsėsitės su šeima? Kiekvienu atveju bus reikalinga skirtingo dydžio palapinė, todėl pagalvokite, koks variantas jums yra pats optimaliausias ir tinkamiausias.

Palapinių tipai

Turistinės palapinės skirstomos į tipus: 3 sezonų palapinės ir 4 sezonų palapinės. Trijų sezonų palapinės tinkamos pavasariui, vasarai ir rudeniui, tačiau jos netinka šaltam žiemos orui. Keturių sezonų palapinės yra pritaikytos šaltiems orams ir puikiausiai tiks naudotis visais metų laikais. Taip pat palapinės gali būti klasifikuojamos į įprastines ir skirtas keliauti su kuprinėmis. Pastarosios palapinės yra lengvos ir greitai surenkamos, tačiau jos neturėtų būti didesnės kaip trijų vietų, kitu atveju svoris bus per didelis. Trivietėje palapinėje bus pakankamai erdvu ir patogu ilsėtis dviems asmenims. Įprastinės palapinės paprastai į stovyklavietę ar kitą poilsio vietą gabenamos automobiliu, todėl nėra toks svarbus palapinės surinkimo greitis.

Koks įprastinės palapinės dydis yra geriausias?

Reguliarios palapinės dydis ir svoris nėra toks svarbus kaip nešiojamos, kadangi ją nešti dažniausiai reikia tiktai nuo automobilio iki stovyklavietės. Dydis svarbus tiek, kad palapinė tilptų automobilyje su kitais turistavimui reikalingasi daiktais.

Palapinės vietų skaičius paprastai nurodo kiek palapinėje gali ilsėtis žmonių. Pavyzdžiui dvivietėje palapinėje gali ilsėtis du asmenys, tačiau tokiu atveju liks nedaug vietos daiktams. Pats optimaliausias palapinės variantas yra tada, kai įsigyjama palapinė yra dviem vietom didesnė nei palapinėje bus žmonių. Laikantis šios taisyklės turėsite daugiau vietos daiktams ir poilsiui. Jeigu planuojate stovyklauti su šeima, tuomet kelių kambarių palapinės pasirinkimas puikiausiai tiks. Paprastai tokio tipo palapinės turi du kambarius, kurie atskirti siena ir turi praėjimą su užtraukiamomis durimis. Trijų kambarių palapinės turi du kambarius ir papildomą patalpą, kuri puikiausiai tiks daiktų laikymui, persirengimui, žaidimams ar kitai veiklai.

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

Palapinės pralaidumas krituliams. Jeigu ketinate vykti į kelionę, lietaus ne visada pavyks išvengti,todėl atkreipkite dėmesį, kad kritulių pralaidumas būtų nemažesnis kaip 1500 – 2000 mm. Ne mažiau svarbus yra ir palapinės dugnas į kurio pralaidumą krituliams taip pat būtina atsižvelgti.

Dvigubos ir tvirtos siūlės sujungimuose. Tikriausiai nenorite, kad pradėjus lyti po keletos minučių pro palapinės siūles pradėtų varvėti vandens lašai.

Tinklelis nuo uodų turėtų būti privalomas atributas kiekvienoje palapinėje ir nepamirškite jį užtraukti ne tik einant ilsėtis, tačiau ir visos išvykos metu.

Masyvūs ir patikimi užtrauktukai, kurie galės atlaikyti dažną palapinės durų varstymą. Įėjimas į palapinę, ypač jeigu turite mažų vaikų bus dažnai naudojamas, todėl įsitikinkite, kad palapinės užtrauktukai yra tvirti.

Jeigu stovyklaujant palapinė sušlampa, nepamirškite grįžus iš turistinės kelionės jos išdžiovinti, kadangi palapinės audinys kaip ir kiekviena kita medžiaga laikoma drėgmėje greitai pradės pelyti.

1 komentaras

  1. Na taip, mums panašiai buvo, kai keliavome su prastos kokybės palapine. Po to prisiminimai tikrai nekėlė šypsenos ir nežavėjo. Šią vasarą vėl buvom stovyklauti, tik panašios palapinės, kaip anąkart jau nesivežėm, nutarėm pasikliauti draugų patarimu nusipirkti kokybišką palapinę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *