Nuo ko priklauso automobilių nuomos kaina?

Automobiliu nuoma yra itin praktiška paslauga, kuria naudojasi vis daugiau ir daugiau žmonių. Tikriausiai nėra labai sudėtinga pastebėti, jog automobilių nuomos kainos kiekvienoje bendrovėje skiriasi, o šie skirtumai gali būti gana ženklūs. Tuomet natūraliai kyla klausimas – nuo ko priklauso automobilių nuomos kaina? Būtent apie tai ir pasistengsime pakalbėti – įvairius faktorius, didžiąja dalimi nulemiančius automobilių nuomos kaštus.

Automobilių nuomos kainos faktoriai

  • Vietovė. Kaip ir kiekvienoje srityje, taip ir automobilių nuomoje yra labai svarbi paklausa. Galite pastebėti, jog automobilių nuomos kaina didmiestyje ir mažame regioniniame mieste ženkliai skiriasi. Kodėl taip yra? Visų pirma, kainas diktuoja pati konkurencinė aplinka. Tarkime Vilniuje – mieste, kuriame yra daug gyventojų, į kurį pastoviai atvyksta žmonės iš kitų šalių ir yra daug potencialių šios paslaugos vartotojų, konkurencija ir paklausa yra didelė. Natūralu, jo ten, kur yra didelė paklausa, kaina bus didesnė. Be to, kuomet vyrauja didelė konkurencija, įmonės privalo skirti papildomų lėšų reklamai ir konkureciniams privalumams įgyvendinti, kas taip pat padidina paslaugos kainą. Tuo tarpu mažesniame mieste, pavyzdžiui Alytuje, yra vos keletas automobilių nuomos punktų, kadangi ten nėra tokios didelės paklausos. Kai nėra paklausos, paslaugos kaina automatiškai tampa mažesnė.

  • Automobiliai. Be abejonės, vienas iš svarbiausių faktorių – nuomojamo automobilio vertė. Išsinuomoti senesnį ir žemesnės klasės automobilį visuomet kainuos pigiau, nei nuomotis apynaujį, aukštos klasės automobilį. Didžiausia nuomos kaina taikoma visureigiams, krovininiams, bei išskirtiniams automobiliams. Pigiausiai galima išsinuomoti ekonominės klasės automobilius su elementaria komplektacija.

  • Papildomos paslaugos. Nuomos kainą gali labai įtakoti ir tai, kokias papildomas paslaugas gaunate nuomodamiesi automobilį. Pavyzdžiui, kai kuriose nuomos įmonėse draudimus yra pasirūpinama automatiškai, kai tuo tarpu kitos įmonės draudimo kainą skaičiuoja kaip papildomą mokestį. Taip pat svarbu tai, kur galite pasiimti ir palikti automobilį. Jei automobilis atgabenamas iki jūsų pasirinktos vietos, tai dažniausiai kainuos daugiau, nei tiesiog pasiimti mašiną iš nuomotoj aikštelės. Automobiliai dažnai komplektuojami ir su papildoma įranga, pvz. auto gps navigacijomis ir vaikiškomis kėdutėmis. Žinoma, tokios įrangos reikia ne kiekvienam, todėl ji yra siūloma kaip papildoma paslauga už kurią taip pat reikia susimokėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *