Kodėl reikia atlikti burnos higieną?

Nuo pat mažens mes esame mokomi higienos. Tai svarbu tam, kad palaikytume gerą savijautą ir sveikatą. Išsiugdę įgūdžius visą gyvenimą galime tinkamai rūpintis savimi. Labai svarbu, kad burnos higiena būtų nuolatinis gyvenimo palydovas.

burnos higienaKartais mums nepakanka išsivalyti dantis tinkama dantų pasta ir šepetėliu, todėl periodiškai tenka kreiptis į odontologus. Kartais nuogąstaujama, kad tokios paslaugos labai brangiai kainuoja, tačiau tai netiesa. Galima apskaičiuoti atliktą darbą ir reikalingas priemones, tuomet nustatoma ir kaina. Nors dažniausiai odontologijos klinikose yra skelbiamas kainininkas, tad pasirinkti tinkamą kainą galima iš anksto pradėjus ieškoti kas atliks šias paslaugas.

Burnos higiena skirstoma į profesionalią ir individualią. Pastaroji yra pati paprasčiausia priemonė, kurios dėka palaikoma sveika burnos ertmė. Tai yra tie veiksmai, kuriuos Jūs kasdien atliekate patys t.y. valotės dantis, naudojate skalavimo skystį ir tarpdančių siūlą. Gydytojai rekomenduoja, vieną kartą per metus apsilankyti odontologijos kabinete, kuriame Jums atliks profesionalią burnos higieną. Viskas vyksta greitai ir neskausmingai, tad bijoti nėra ko. Kartais jautrių dantų savininkai jaučia nemalonų dilgčiojimą procedūros metu. Tokiais atvejais siūlomas vietinis nuskausminimas. Specialių prietaisų dėka galima atlikti profesionalų dantų apnašų valymą. Akmenis, kurie susikaupia ant dantų, valo ultragarsiniu skaleriu. Po apnašų nuvalymo dažniausiai atliekamas „Air Flow“ valymas, kuriam naudojami perlų milteliai. Jie sumaišyti su oru ir vandeniu nuvalo kavos, tabako ir kitų dažančių produktų apnašas, kurios atsiranda vartojant įvairius maisto ir gėrimų produktus. Tai natūralus dantų balinimas, kuris saugus visiems.

Baigiamieji burnos higienos darbai vyksta poliruojant dantis. Štai ir viskas. Po procedūros burnos higienistui reikia apskaičiuoti atliktą darbą ir pasakyti, kiek reikės susimokėti. Dažniausiai burnos higiena kainuoja apie 200 LT. Norintys sutaupyti gali laukti kada bus siūlomos nuolaidos būtent šioms procedūroms. Jeigu manote, kad Jums viso to nereikia, tai klystate. Nors ir prižiūrime savo dantis tinkamai, bet negalime kasdien kruopščiai išsivalyti, todėl ant jų vis tiek lieka apnašų, kurios ilgainiui tampa akmenimis. Taip pat apnašos yra karieso priežastis, tad laiku jų nenuvalius tenka taisyti dantis. Ši procedūra yra labai nemaloni ir kainuoja tikrai brangiau, nei dantų priežiūra.

Gera burnos higiena atsiperka ne tik gražia šypsena, bet ir sveikais dantimis. Tai labai gerai ir Jūsų piniginei, nes apsilankymai pas odontologus tampa labai reti. Šypsokitės ir rūpinkitės savo dantimis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *