Mėnesio archyvas: 2017 m. kovo mėn.

Kukurūzų nauda

Pažvelgus į tai, kur mes sutinkame kukurūzus ir jų produktus, matome, kad yra ikrai pastebimas kukurūzųuniversalumas. Pačių kukurūzų pasaulyje yra labai daug rūšių. Pas mus populiariausi saldieji kukurūzai. Tačiau jų yra labai daug įvairių spalvų, tik pasišventę sodininkai bando ir Lietuvoje užsiauginti vieną kitą gražią kukurūzų rūšį.

Maistinė sudėtis

Daugiausiai kukurūzuose yra angliavandenių, tačiau taip pat yra ir baltymų, riebalų beveik nėra. Kaip ir iš bulvių, taip ir iš kukurūzų galima gaminti krakmolą. Būtent čia atsiranda kukurūzų universalumas, kadangi kukurūzų krakmolas labai plačiai naudojamas pramonėje. Jis dedamas į visokį maistą, jo priedus, konditeriją, prieskonius, kepinius. Tai labai geras natūralus priedas maistui. Tačiau ir patys kukurūzai yra sėkmingai naudojami maisto gamyboje.

Pašarai gyvuliams

Patys prasčiausi, blogiausios rūšies kukurūzai naudojami pašarams. Taip pat esant derliaus brokui. Aukščiausios rūšies kukurūzai, žinoma, keliauja į žmogaus mitybos ratą, o gyvuliams tenka prastesni kukurūzai. Jais šeriamos kiaulės, graužimai, karveliai, paukščiai. Tai puikus ir maistingas pašaras.

Žmogaus maisto komponentas

Skaityti straipsnį “Kukurūzų nauda” »

Interviu su dėžučių gamintoju

Kai į namus patenka kartoninė nauja dėžutė, darosi įdomu, ar dezuciu gamyba yra įdomus darbas. Dėžučių fabrike dirbantis Igoris sako, kad jam šis darbas tikrai patinka.

Kaip įsidarbinote dėžučių fabrike?

Buvau emigravęs į Angliją ir norėjau ten užsidirbti daugiau. Tačiau per dvejus metus ten tik kentėjau ir vos išsilaikiau pragyvenimui. Visur mane žemindavo kaip kitatautį, su prasta anglų kalba ir darbo beveik negalėjau rasti. Galiausiai nusprendžiau, kad reikia grįžti į Lietuvą, ir čia dirbti. Per skelbimus pamačiau, kad fabrike, kuriame vyksta dezuciugamyba, ieškomas žmogus. Parašiau laišką, pasiskambinau, paklausiau, ar mane priimtų. Iš to, ką sukalbėjome telefonu, supratau, kad tai labai malonūs žmonės ir jie mielai priims į darbą. Todėl nieko nelaukdamas pasakiau„goodbye“ savo darbovietei ir grįžau į Lietuvą.

Skaityti straipsnį “Interviu su dėžučių gamintoju” »

Nuo ko priklauso automobilių nuomos kaina?

Automobiliu nuoma yra itin praktiška paslauga, kuria naudojasi vis daugiau ir daugiau žmonių. Tikriausiai nėra labai sudėtinga pastebėti, jog automobilių nuomos kainos kiekvienoje bendrovėje skiriasi, o šie skirtumai gali būti gana ženklūs. Tuomet natūraliai kyla klausimas – nuo ko priklauso automobilių nuomos kaina? Būtent apie tai ir pasistengsime pakalbėti – įvairius faktorius, didžiąja dalimi nulemiančius automobilių nuomos kaštus.

Automobilių nuomos kainos faktoriai

  • Vietovė. Kaip ir kiekvienoje srityje, taip ir automobilių nuomoje yra labai svarbi paklausa. Galite pastebėti, jog automobilių nuomos kaina didmiestyje ir mažame regioniniame mieste ženkliai skiriasi. Kodėl taip yra? Visų pirma, kainas diktuoja pati konkurencinė aplinka. Tarkime Vilniuje – mieste, kuriame yra daug gyventojų, į kurį pastoviai atvyksta žmonės iš kitų šalių ir yra daug potencialių šios paslaugos vartotojų, konkurencija ir paklausa yra didelė. Natūralu, jo ten, kur yra didelė paklausa, kaina bus didesnė. Be to, kuomet vyrauja didelė konkurencija, įmonės privalo skirti papildomų lėšų reklamai ir konkureciniams privalumams įgyvendinti, kas taip pat padidina paslaugos kainą. Tuo tarpu mažesniame mieste, pavyzdžiui Alytuje, yra vos keletas automobilių nuomos punktų, kadangi ten nėra tokios didelės paklausos. Kai nėra paklausos, paslaugos kaina automatiškai tampa mažesnė.

  • Skaityti straipsnį “Nuo ko priklauso automobilių nuomos kaina?” »