Mėnesio archyvas: 2014 m. gegužės mėn.

Buto draudimas: už ar prieš?

Buto draudimas šiandien tampa vis populiaresnis, tačiau gana dažnai gali išgirsti įvairių pasvarstymų, ar tai tikrai verta daryti, ar vis dėlto tai – tik bereikalingas pinigų švaistymas? Taigi, kaip viskas yra iš tiesų, ir ar verta apdrausti būstą?

buto draudimasBuvo laikai, kuomet ir automobilio draudimas nebuvo privalomas, ir drausdavosi tikrai ne taip ir daug vairuotojų. Nors vėliau ir piktintasi, kai automobilio draudimas tapo privalomu, tačiau vėliau pastebėta, kad tai turi tikrai nemažai privalumų. Jei atsitinka nelaimė kelyje, tokiu atveju netenka rūpintis dėl automobilio remonto, nes tai apmoka draudimas. Dabar dauguma vairuotojų sutinka, kad privalomas automobilio draudimas tikrai yra svarbus, ir ugdo dar didesnę vairuotojo atsakomybę.

Kadangi buto draudimas nėra privalomas, tai gana dažnai kelia klausimų, ar to tikrai reikia – juk buto draudimas taip pat kainuoja. Vis dėlto, buto draudimo kainos tikrai yra nedidelės, ir paprastai metams tai kainuoja dar pigiau nei apsidrausti automobilį (tai, žinoma, priklauso nuo draudimo tipo).

Buto draudimo tipai gali būti keli, taigi, galite pasirinkti sau tinkamiausią variantą, ir apdrausti savo butą nuo neigiamų gamtos veiksnių, taip pat ir kaimynų apliejimo ar vagių. Išsirinkę tinkamiausią variantą galite būti ramūs, jog nelaimės atveju jūs nepatirsite didelių nuostolių.

Skaityti straipsnį “Buto draudimas: už ar prieš?” »

Krovinių pervežimas: kur kreiptis?

Krovinių pervežimas kartais kelia tikrai nemažai klausimų, ir ne visada pergabenti krovinius pavyksta patiems: juk tam reikia specialios transporto priemonės, tam tikros kategorijos teisių bei, žinoma, šiek tiek laiko, ypatingai tuo atveju, jei kroviniai turi būti gabenami į kitas šalis. Taigi, tokiu atveju tenka pasukti galvą, kaip tai galima būtų padaryti.

krovinių pervežimasŠiandien išeičių galima rasti netgi kelias, pavyzdžiui, tuo atveju, jei jums tereikia tam tikros transporto priemonės, ją galima paprasčiausiai išsinuomoti. Šis sprendimas pasiteisina tuo atveju, jei turite galimybių krovinius pergabenti patys ir turite išsilaikę tam tikros kategorijos teises. Nuomodamiesi tam tikrą transporto priemonę, galite būti garantuoti, kad ji bus techniškai tvarkinga ir nekels jokių rūpesčių, taigi, krovinius galėsite pergabenti tikrai saugiai. Deja, ne visada turime galimybių tai padaryti patys, taigi, tokiu atveju tenka kreiptis į įmones, kurios teikia krovinių gabenimo paslaugas. Jų šiandien galima rasti ne taip ir mažai, taigi, tikrai galima atrasti tokį variantą, kuris tikrai pasiteisintų. Nors kartais baiminamasi, kad krovinių pervežimo paslaugos kainuos pernelyg brangiai, tačiau nerimauti neverta, ir toks sprendimas tikrai dažnai pasiteisina.

Skaityti straipsnį “Krovinių pervežimas: kur kreiptis?” »

Palapinės pasirinkimas turizmui

Besiruošdami turistinei kelionei prieš išvykstant į kelionę turėsite patikrinti ar visi reikalingi daiktai yra paruošti ir yra tinkami kelionei. Turizmas yra įdomi ir neeilinė pramoga, kuri gali tapti puikiu poilsiu, jeigu jūs esate tinkamai pasiruošę. Vienas iš svarbiausių turimų elementų yra palapinės. Palapinėms kaip ir avalynei bei rūbams galima pritaikyti posakį „Nėra blogo oro, yra tik bloga apranga“. Jeigu keliausite su prastos kokybės palapine, po kelionės tikriausiai turėsite ką prisiminti, tačiau prisiminimai gali būti ne patys geriausi ir vargu ar norėsite išvyką pakartoti ateityje.

palapinėsTurėdami patikimą ir kokybišką palapinę galėsite ilsėtis ir specialiai turistams pritaikytoje stovyklavietėje ir laukinėje gamtoje. Tačiau palapinės pasirinkimas yra pakankamai sudėtingas dalykas, kadangi parduotuvėse ir internetu galite rasti įvairiausių formų, dydžių bei modelių. Taigi kuria pasirinkti?

Pats pirmasis palapinės pasirinkimo faktorius yra jos vietų skaičius. Ar palapinės reikės tik vienam asmeniui ar porai, o gal norėsite pasikvieti draugus ar ilsėsitės su šeima? Kiekvienu atveju bus reikalinga skirtingo dydžio palapinė, todėl pagalvokite, koks variantas jums yra pats optimaliausias ir tinkamiausias.

Palapinių tipai

Turistinės palapinės skirstomos į tipus: 3 sezonų palapinės ir 4 sezonų palapinės. Trijų sezonų palapinės tinkamos pavasariui, vasarai ir rudeniui, tačiau jos netinka šaltam žiemos orui. Keturių sezonų palapinės yra pritaikytos šaltiems orams ir puikiausiai tiks naudotis visais metų laikais. Taip pat palapinės gali būti klasifikuojamos į įprastines ir skirtas keliauti su kuprinėmis. Pastarosios palapinės yra lengvos ir greitai surenkamos, tačiau jos neturėtų būti didesnės kaip trijų vietų, kitu atveju svoris bus per didelis. Trivietėje palapinėje bus pakankamai erdvu ir patogu ilsėtis dviems asmenims. Įprastinės palapinės paprastai į stovyklavietę ar kitą poilsio vietą gabenamos automobiliu, todėl nėra toks svarbus palapinės surinkimo greitis.

Koks įprastinės palapinės dydis yra geriausias?

Reguliarios palapinės dydis ir svoris nėra toks svarbus kaip nešiojamos, kadangi ją nešti dažniausiai reikia tiktai nuo automobilio iki stovyklavietės. Dydis svarbus tiek, kad palapinė tilptų automobilyje su kitais turistavimui reikalingasi daiktais.

Palapinės vietų skaičius paprastai nurodo kiek palapinėje gali ilsėtis žmonių. Pavyzdžiui dvivietėje palapinėje gali ilsėtis du asmenys, tačiau tokiu atveju liks nedaug vietos daiktams. Pats optimaliausias palapinės variantas yra tada, kai įsigyjama palapinė yra dviem vietom didesnė nei palapinėje bus žmonių. Laikantis šios taisyklės turėsite daugiau vietos daiktams ir poilsiui. Jeigu planuojate stovyklauti su šeima, tuomet kelių kambarių palapinės pasirinkimas puikiausiai tiks. Paprastai tokio tipo palapinės turi du kambarius, kurie atskirti siena ir turi praėjimą su užtraukiamomis durimis. Trijų kambarių palapinės turi du kambarius ir papildomą patalpą, kuri puikiausiai tiks daiktų laikymui, persirengimui, žaidimams ar kitai veiklai.

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

Palapinės pralaidumas krituliams. Jeigu ketinate vykti į kelionę, lietaus ne visada pavyks išvengti,todėl atkreipkite dėmesį, kad kritulių pralaidumas būtų nemažesnis kaip 1500 – 2000 mm. Ne mažiau svarbus yra ir palapinės dugnas į kurio pralaidumą krituliams taip pat būtina atsižvelgti.

Dvigubos ir tvirtos siūlės sujungimuose. Tikriausiai nenorite, kad pradėjus lyti po keletos minučių pro palapinės siūles pradėtų varvėti vandens lašai.

Tinklelis nuo uodų turėtų būti privalomas atributas kiekvienoje palapinėje ir nepamirškite jį užtraukti ne tik einant ilsėtis, tačiau ir visos išvykos metu.

Masyvūs ir patikimi užtrauktukai, kurie galės atlaikyti dažną palapinės durų varstymą. Įėjimas į palapinę, ypač jeigu turite mažų vaikų bus dažnai naudojamas, todėl įsitikinkite, kad palapinės užtrauktukai yra tvirti.

Jeigu stovyklaujant palapinė sušlampa, nepamirškite grįžus iš turistinės kelionės jos išdžiovinti, kadangi palapinės audinys kaip ir kiekviena kita medžiaga laikoma drėgmėje greitai pradės pelyti.

Batai internetinėje parduotuvėje: kaip išsirinkti?

Turbūt nereikia nė sakyti, kad avalynė turi būti itin patogi, kad visos dienos metu būtų jaučiamas komfortas. Tuo atveju, jei batai perkami fizinėje parduotuvėje, juos galima pasimatuoti ir įsitikinti, kad jie yra tikrai patogūs ir tikrai atitinka jūsų lūkesčius. Vis dėlto, šiandien batai internetinėje parduotuvėje perkami vis dažniau, ir perkant tokiu būdu, svarbu atkreipti dėmesį į tam tikrus dalykus. Taigi, ką daryti, kad batai būtų tikrai patogūs ir dėl savo pirkinio netektų gailėtis?

batai internetinėje parduotuvėjeVisų pirma, vertėtų atkreipti dėmesį į tai, iš ko yra pagaminti batai. Tai padės jums lengviau nuspręsti, ar avalynė yra pakankamai minkšta. Tokiu atveju, jei batai yra odiniai, net ir nusipirkus kiek per ankštus batus, juos visai nesunkiai galėsite paplatinti: pavyzdžiui, gana dažnai imamasi tokių priemonių, kaip namuose bandoma pratampyti batus, į juos įsispyrus kojas storomis kojinėmis, ar į batus įdėjus maišelį su vandeniu, visa tai įkišant į šaldymo kamerą.

Taip pat svarbu įsitikinti, kad batai tikrai bus tinkamo dydžio. Skirtingų gamintojų batų dydžiai gali kiek skirtis, taigi, atkreipkite dėmesį į dydžių lenteles, jei tokios yra pateiktos. Taip pat yra pravartu žinoti ir tikslų savo pėdos ilgį – kartais pardavėjai nurodo ir avalynės vidpadžio ilgį, taigi, dydį išsirinkti tampa kur kas paprasčiau.

Skaityti straipsnį “Batai internetinėje parduotuvėje: kaip išsirinkti?” »