Mėnesio archyvas: 2013 m. rugsėjo mėn.

Popieriniai VS elektroniniai lektuvu bilietai

Jei dažnai naudojatės lėktuvu kaip susisiekimo priemone patekti iš taško A į tašką B, tikriausiai jūsų nebestebina faktas,  jog niekas prie įlaipinimo vartų neprašo jokio popiergalio, vadinamo bilietu. Prieš kurį laiką tai buvo savaime suprantama – lėktuvų bilietai buvo jūsų kelionės raktas. Tačiau tai toli gražu nereiškia, jog šiandien norintieji skristi susiduria su menkesne kontrole. Paslaptis paprasta: visa informacija, susijusi su skrydžiu (data, laikas, kryptis, trukmė) bei keliaujančiu asmeniu (asmens duomenys ir kita) rezervacijos metu išsaugoma avialinijų duomenų bazėje. Kai gaunama informacija apie apmokėtą bilietą, į elektroninį paštą keleiviai sulaukia apmokėjimo patvirtinimo ir unikalaus kodo – būtent tai ir yra elektroniniai lektuvu bilietai. Galbūt kažkas jaučia nostalgiją jų pirmtakams – popieriniams bilietams, tačiau išeities nėra – reikia žiūrėti į priekį. Ir pabandyti objektyviai įvertinti naujoves. Įvertinus abiejų analogų pliusus ir minusus, tai padaryti bus kur kas lengviau.

Popieriniai lėktuvų bilietai

Popieriniai VS elektroniniai lektuvu bilietaiPliusai

1.      Paprastas informacijos pateikimas.

Visa informacija, galinti dominti keleivį, pateikta suprantama forma. Tai ypač reikšminga vyresnio amžiaus žmonėms, kurie informacinėmis technologijomis arba nemoka naudotis, arba nepasitiki.

 

2.      Tradicinis formatas.

Daugeliui seno „sukirpimo“ žmonių, tai, kas įprasta ir naudota ilgą laiką, atrodo patikima.

Minusai

1.      Čia buvo, čia nėra.

Atsispausdintas lėktuvo bilietas yra nedidelio formato, tad egzistuoja nemenka grėsmė jį kažkur pasidėti ir po to nerasti. O po to laukia papildomos išlaidos – paprastai taikoma bauda už bilieto pametimą ir naujo išdavimą.

 

2.      Grėsmė neįlipti į lėktuvą.

Jei prieš pat skrydį paaiškės, kad neturite lėktuvo bilieto, didelė tikimybė, jog kelionę teks pamiršti (o taip pat ir išleistus pinigus).

Elektroniniai lėktuvų bilietai

Pliusai

1.      Jo atsikratyti nepavyks.

Tiksliau – elektroninio bilieto pamesti neįmanoma, nes paprasčiausiai jūs jo neturite (materialia forma). Užteks tik bilieto numerio ir asmens dokumento.

2.      Gelbsti medžius.

Ar įsivaizduojate, kiek popieriaus sutaupoma atsisakant bilietų spausdinimo?

Minusai

1.      Tai, kas neįprasta, baugina.

Į šią naujovę gali nepatikliai žiūrėti vyresnio amžiaus žmonės, visą gyvenimą skraidę naudodamiesi įprastais bilietais.

Taupau pirkdamas Ryanair lėktuvo bilietą, nes

Kažin ar kada nors buvo atliekamas tyrimas, siekiant išsiaiškinti, kokiu tikslu vedini keleiviai sėdo į lėktuvą ir kodėl išsirinko būtent konkrečias avialinijas? Kai kurie žmonės, tarsi analizuodami neva atlikto tyrimo rezultatus, sutartinai teigia, jog tokių pigių avialinijų kaip Ryanair keleiviai pastarąsias renkasi būtent taupymo sumetimais. Neverta ginčytis – sutaupyti nori kiekvienas. O „pigieji“ vežėjai tam sudaro puikias galimybes. Tačiau taupymas taupymui nelygu. O tiksliau – skiriasi taupymo tikslai.

Emigrantai priversti ieškotis pigiausių variantų

Taupau pirkdamas Ryanair lėktuvo bilietąEmigrantai į lėktuvą jie sėdasi dėl būtinybės. Pirmą kartą paliekantys tėvynę ir išvykstantys ieškoti laimės svetur dažniausiai negali sau leistis švaistyti pinigais. Tad Ryanair konkrečiai pasirenkamas dėl to, jog tai yra pigiausias kelionės variantas. Aišku, tokiu atveju, jei tarp pigių skrydžio bendrovių maršrutų nebūtų randamas jiems reikiamas variantas, tektų dairytis į kitas aviakompanijas. Tačiau esami ir būsimi emigrantai gali atsikvėpti – toks scenarijus nelabai galimas, kadangi į pagrindinius emigracijos „taškus“ reguliariai skraido pigių avialinijų lėktuvai.  Tai labai gerai, kadangi, priešingu atveju, žmonėms tektų išleisti dideles sumas vien kelionėms – dažnas į tėvynę grįžtą keletą kartų per metus, jų aplankyti atvyksta giminaičiai. Tad Ryanair tikrai padeda sutaupyti.

Mąstantys sąmoningai investuoja į kokybiškas atostogas

Būtų galima išskirti dar vieną didelę keliaujančiųjų grupę – jaunimą, keliaujantį į užsienį pailsėti ir susipažinti su kitomis šalis. Nekiekvienas jaunuolis gali sau leisti skristi verslo klase. Arba galėtų, tačiau nuo to smarkiai nukentėtų kelionės biudžetas. Žmonės mąsto sąmoningai: kam kelis kartus permokėti už lėktuvo bilietą, jei gali keliauti su Ryanair ir sutaupytus pinigus  išleisti jau atvykus į šalį. Arba dar geriau – aplankyti ne vieną, o dvi šalis!

Taigi, Ryanair tikrai renkasi tie, kurie nori sutaupyti. Vienų noras didele dalimi paremtas būtinybe – paprasčiausiai neatsirastų daugiau pinigų brangesniam bilietui. Tuo tarpu kiti keleiviai galėtų už kelionės bilietus mokėti daugiau, tačiau nemato tam prasmės – juk pagrindiniai atostogų įspūdžiai laukia ne lėktuve, tačiau jam nusileidus. 

Jei tvoros klausimas sukėlė problemų

Kiekvienus namus juosiančios tvoros turi tam tikras savo atsiradimo istorijas, iš kurių vienos – sėkmingai įgyvendintas planas, o kitos – ilgų ginčų ir didelės pergalės rezultatas. Atrodo tvora yra visiškai savaime suprantamas dalykas, kuris leidžia šiek tiek atsiriboti nuo kaimynų, tačiau pasirodo, kad turėti ar pasistatyti tvorą kartais būna daug sunkiau negu tai gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Skaityti straipsnį “Jei tvoros klausimas sukėlė problemų” »

Šiltnamis: kokį rinktis?

Šiltnamis mums padeda greičiau užauginti tokių sezoninių daržovių, kaip agurkai ar pomidorai. Kadangi pomidorams reikia itin daug šilumos, gana sunku juos užauginti tiesiog lauko darže. Taigi, reikia pagalvoti apie šiltnamius.

šiltnamisKadangi šiltnamyje visada šilta ir drėgna, karts nuo karto reikia šiltnamį vėdinti. Tą geriausia padaryti galima ryte atidarant šiltnamio duris, o vakare uždarant, tačiau ne visada tai galima padaryti. Laimei, yra įvairiausios vėdinimo sistemos, kurios gali užtikrinti, kad daržovės šiltnamyje augs dar efektyviau. Kartais augalai gali užsikrėsti įvairiomis ligomis dėl susikondensavusių vandens lašelių, o jų susidaro tikrai daug, jei šiltnamis nėra pakankamai vėdinamas. Taigi, vėdinimo sistemos užtikrina, kad šiltnamis visada bus išvėdintas, ir augalai augs sveiki.

Skaityti straipsnį “Šiltnamis: kokį rinktis?” »

Tinkama patalynė ir čiužinys – kelias į gerą miegą

Miegas yra vienas svarbiausių dalykų žmogaus gyvenime. Turbūt nesusimąstome, kad prastas miegas sukelia įvairias sveikatos problemas, o be miego tiesiog neišgyventumėme. Todėl turėtumėme stengtis sukurti visas reikiamas sąlygas užtikrinančias komfortą miego metu. Juk pabudus ryte norime jaustis žvalūs, pailsėję ir turėti energijos visai dienai.

patalynė internetuNorint pagerint miego kokybę, svarbu pasirinkti tinkamą patalynę. O ją renkantis pravartu atkreipti dėmesį į tokius dalykus, kaip patalynės dydis, audinys, spalvos bei dizainas. Tačiau norint rasti patalynę, kuri atitiktų visus šiuos parametrus ir tiktų būtent jums nėra taip paprasta. Įprastose pardavimo vietose, nerasime didelio patalynės asortimento. Patalynė internetu suteikia galimybę rinktis iš itin didelio prekių kiekio, todėl pasirinkę šį būdą, tinkamą patalynę ras kiekvienas.

Pirmiausia renkantis patalynę, itin svarbu atkreipti dėmesį į audinį. Egzistuoja įvairių tipų audiniai, turintys tik jiems būdingų savybių. Medvilnė yra labiausiai paplitusi medžiaga, naudojama patalynei. Taip yra todėl, nes ši medžiaga nereikalauja specialios priežiūros, praleidžia orą ir yra švelni.

Skaityti straipsnį “Tinkama patalynė ir čiužinys – kelias į gerą miegą” »